+48 800 003 033

Leczenie chorób przenoszonych drogą płciową u kobiet we Wrocławiu

Choroby weneryczne różnią się sposobem przenoszenia, okresem inkubacji, objawami, możliwymi powikłaniami i sposobem leczenia. Rodzaje chorób wenerycznych to:

  • bakteryjne infekcje seksualne (chlamydioza, rzeżączka, kiła);
  • pasożytnicze infekcje przenoszone drogą płciową (np. rzęsistkowica);
  • wirusowe infekcje przenoszone drogą płciową (np. wirus brodawczaka ludzkiego HPV, opryszczka narządów płciowych, wirus HIV);
  • infekcje grzybicze u kobiet (np. kandydoza pochwy).

Diagnostyką, leczeniem i profilaktyką infekcji płciowych u kobiet zajmuje się ginekolog. Choroby weneryczne u kobiet leczymy w centrum medycznym Doctorpro Wrocław.

Objawy i przenoszenie infekcji żeńskich narządów płciowych

Do zakażenia infekcjami przenoszonymi drogą płciową dochodzi podczas niezabezpieczonego seksu waginalnego, oralnego i analnego. Inne sposoby przenoszenia chorób wenerycznych:

  • poprzez kontakt z krwią (zapalenie wątroby);
  • z matki na dziecko podczas ciąży i porodu (chlamydioza, rzeżączka);
  • poprzez kontakt ze skórą (opryszczka narządów płciowych);
  • poprzez mleko matki (wirus HIV).

Możliwe jest także zarażenie w warunkach domowych poprzez ubranie, pościel lub ręczniki, z którymi miała kontakt osoba zarażona wszami łonowymi. Kiła, wirus brodawczaka ludzkiego, opryszczka i cytomegalia przenoszą się przez ślinę.

Pierwsze objawy infekcji przenoszonych drogą płciową pojawiają się po zakończeniu okresu inkubacji, którego długość jest różna w zależności od rodzaju infekcji.

Rodzaj choroby przenoszonej drogą płciową

Okres inkubacji choroby wenerycznej

ludzki wirus niedoboru odporności (HIV)

od 2 do 4 tygodni

wirus brodawczaka ludzkiego

od 30 dni do 10 lat (zależnie od rodzaju; HPV ma ponad 100 typów)

opryszczka narządów płciowych i jamy ustnej

od 2 do 12 dni

wirusowe zapalenie wątroby typu A

od 15 do 50 dni

wirusowe zapalenie wątroby typu В

od 8 do 22 tygodni

wirusowe zapalenie wątroby typu С

od 2 do 26 tygodni

rzeżączka

od 1 do 14 dni

mykoplazmoza

od 1 do 4 tygodni

kiła

od 3 tygodni do 20 lat (w zależności od rodzaju)

ureaplazmoza

od 10 do 20 dni

rzęsistkowica

od 5 do 28 dni

cytomegalia

od 3 do 12 tygodni

chlamydioza

od 1 do 3 tygodni

świerzb

do 6 tygodni

Infekcje przenoszone drogą płciową (np. rzeżączka, kiła, chlamydioza, opryszczka narządów płciowych, rzęsistkowica) mogą przebiegać bezobjawowo lub dawać łagodne objawy. Możliwe objawy chorób wenerycznych u kobiet:

  • mrowienie, pieczenie, swędzenie w pochwie (może nasilać się w trakcie stosunków seksualnych, zabiegów higienicznych, oddawania moczu i defekacji);
  • bolesne stosunki seksualne;
  • obrzęk lub opuchlizna zewnętrznych narządów płciowych;
  • powiększenie, stan zapalny i tkliwość węzłów chłonnych w okolicy pachwin;
  • plamienia międzymiesiączkowe;
  • częste oddawanie moczu (może mu towarzyszyć uczucie pieczenia);
  • ciągnący ból w dolnej części brzucha;
  • krwawienie z pochwy podczas stosunku seksualnego i po nim;
  • narośle skórne (brodawki, kłykciny) w odbycie i pochwie.

Czerwona lub czerwonobrązowa wysypka towarzysząca chorobom wenerycznym może pojawić się na klatce piersiowej, tułowiu, narządach płciowych i odbycie oraz na kończynach dolnych i górnych. W wyniku chorób przenoszonych drogą płciową może się również pojawić wydzielina z pochwy o szarym, żółtym lub zielonym zabarwieniu, Może zawierać domieszkę ropy i mieć nieprzyjemny zapach.

Do niespecyficznych objawów chorób przenoszonych drogą płciową należy: gorączka, dreszcze, luźne stolce, utrata wagi i nocne poty. Chorobom jamy ustnej, które przenoszą się drogą płciową (np. kiła, opryszczka, wirus HPV) towarzyszy powstawanie białych lub szarych plam, brodawek, owrzodzeń lub pęcherzy na języku, migdałkach, podniebieniu miękkim lub krtani.

Jeśli wystąpią powyższe objawy, należy skonsultować się z ginekologiem. Aby określić rodzaj infekcji, lekarz pobiera wymaz z szyjki macicy, pochwy lub cewki moczowej. W razie potrzeby ginekolog kieruje także na badania krwi i moczu.

Lekarz wykonuje również kolposkopię, aby sprawdzić, czy w pochwie i szyjce macicy nie ma komórek przedrakowych lub nowotworowych. Jeśli lekarz podejrzewa stan zapalny narządów rodnych. polipy, mięśniaki macicy, torbiele lub włókniaki, kieruje na USG ginekologiczne. Na podstawie wyników badań ginekolog przepisuje odpowiednie leki przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Powikłania chorób wenerycznych u kobiet

Leczenie infekcji narządów płciowych przy pomocy środków medycyny ludowej lub samodzielny dobór leków może prowadzić do nasilenia objawów i rozprzestrzenienia się infekcji na macicę, szyjkę macicy i jajniki. Możliwym powikłaniem nieleczonej infekcji płciowej jest rozwój chorób zapalnych miednicy mniejszej, takich jak zapalenie błony śluzowej macicy, przydatków, jajników, sromu i pochwy. Inne powikłania chorób przenoszonych drogą płciową u kobiet to:

  • przewlekły ból miednicy;
  • bezpłodność;
  • rak szyjki macicy, odbytnicy lub pochwy;
  • ciąża pozamaciczna.

Choroby weneryczne mogą prowadzić także do rozwoju zapalenia stawów, chorób serca i zapalenia oczu. U kobiet w ciąży istnieje zwiększone ryzyko poronienia, urodzenia martwego dziecka, przedwczesnego porodu oraz przeniesienia na dziecko choroby matki.

Profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową polega na stosowaniu antykoncepcji mechanicznej (prezerwatywy). Zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) i wirusem zapalenia wątroby typu B można również zapobiegać poprzez szczepienia.

Leczenie wirusa brodawczaka u kobiet we Wrocławiu

Wirus brodawczaka ludzkiego przenosi się podczas dotykania genitaliów, seksu pochwowego, analnego lub oralnego oraz wspólnego korzystania z zabawek erotycznych. HPV może powodować powstawanie u kobiet kłykcin kończystych. Są to małe narośle skórne o cielistym, różowym lub brązowym kolorze, które wyglądem przypominają kalafior.

W przypadku pojawienia się brodawek na narządach płciowych, pieczenia i swędzenia w pochwie oraz nieprawidłowych zmian w komórkach szyjki macicy, ginekolog dobiera sposób leczenia wirusa HPV. W celu leczenia kłykcin ginekolog może przepisać żel na bazie kwasu salicylowego lub trichlorooctowego. Może również skierować pacjentkę na zamrażanie narośli przy pomocy ciekłego azotu.

Leczenie Gardnerella vaginalis u kobiet we Wrocławiu

Zakażenie bakterią Gardnerella vaginalis objawia się pieczeniem i swędzeniem w pochwie; pojawia się także wydzielina koloru zielonego, szarego lub białego o nieprzyjemnym zapachu. Infekcję spowodowaną przez Gardnerella vaginalis leczy się antybiotykami w postaci tabletek doustnych, kremu lub żelu dopochwowego.

Leczenie opryszczki kobiecych narządów płciowych we Wrocławiu

Opryszczka powoduje powstawanie czerwonych zgrubień lub białych pęcherzy i wrzodów na narządach płciowych, ból i swędzenie. Wydzielina z narządów płciowych jest wówczas biała lub przezroczysta, ma gęstą konsystencję, zawiera krew i ma „rybi” zapach, który nasila się po stosunku seksualnym. Aby leczyć opryszczkę narządów płciowych, ginekolog przepisuje leki przeciwwirusowe i przeciwbólowe.

Leczenie mykoplazmozy u kobiet we Wrocławiu

Mykoplazmoza układu moczowo-płciowego objawia się pieczeniem i dyskomfortem podczas oddawania moczu, bólem w podbrzuszu i odbycie oraz krwistą wydzieliną z pochwy po stosunku płciowym. Mykoplazmozę leczy się za pomocą leków przeciwbakteryjnych.

Leczenie rzęsistkowicy u kobiet we Wrocławiu

Rzęsistkowica u kobiet to zakażenie pochwy, sromu, cewki moczowej i szyjki macicy. Powoduje swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie oraz ból przy oddawaniu moczu; pojawia się też wydzielina o przezroczystym, szarym, zielonym lub żółtym kolorze. Aby leczyć rzęsistkowicę, ginekolog przepisuje serię doustnych antybiotyków.

Leczenie ureaplazmozy u kobiet we Wrocławiu

Ureaplazmoza objawia się pieczeniem i bólem podczas oddawania moczu oraz płynną wydzieliną z pochwy o nieprzyjemnym zapachu. W celu leczenia ureaplazmozy u kobiet ginekolog przepisuje leki antybakteryjne.

Leczenie chlamydiozy u kobiet we Wrocławiu

Chlamydioza u kobiet objawia się krwawieniem między miesiączkami, bólem w odbycie oraz pieczeniem podczas oddawania moczu. Chlamydiozę leczy się za pomocą serii antybiotyków. Podczas leczenia należy powstrzymać się od stosunków seksualnych, aby zapobiec ponownemu zakażeniu.

Leczenie cytomegalii u kobiet we Wrocławiu

Cytomegalia powoduje ból mięśni, przewlekłe zmęczenie, gorączkę i ból gardła. W leczeniu cytomegalii u kobiet stosuje się leki przeciwwirusowe.

Leczenie kiły u kobiet we Wrocławiu

W zależności od stadium choroby, objawy kiły mogą obejmować: wystąpienie owrzodzenia na genitaliach, w ustach lub w odbytnicy, wysypki skórne i ból gardła, utratę wagi, wypadanie włosów i ból stawów. Kiłę u kobiet leczy się przy pomocy leków przeciwbakteryjnych.

Leczenie rzeżączki u kobiet we Wrocławiu

Rzeżączka u kobiet objawia się bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu, wodnistą, kremową lub zieloną wydzieliną z pochwy, krwawieniem z odbytu oraz międzymiesiączkowym krwawieniem z pochwy. Choroba leczona jest antybiotykami.

Na wizytę do ginekologa i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową u kobiet w centrum medycznym Doctorpro Wrocław możesz się umówić, dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie internetowej lub korzystając z formularza.

Koszt konsultacji lekarskiej we Wrocławiu

1647-Zdjęcie szwów GIN
100 zł / 90 zł
1648-Zmiana opatrunku GIN
100 zł
Płatność w centrum medycznym
1649-Kriochirurgia: usunięcie zmian skórnych (1 zmiana) GIN
150 zł
Płatność w centrum medycznym
1650-Kriochirurgia: usunięcie zmian skórnych (każda następna zmiana) GIN
50 zł
Płatność w centrum medycznym
1654-Pobranie materiału do badania histologicznego (biopsja) GIN
250 zł
Płatność w centrum medycznym
1655-Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych GIN
30 zł
Płatność w centrum medycznym
3002-Wizyta ginekologiczna z tłumaczeniem ustnym+ USG transwaginalne + cytologia
3003-Wizyta ginekologiczna z tłumaczeniem ustnym + USG transwaginalne + cytologia płynna
38-Wizyta ginekologiczna + USG transwaginalne
37-Wizyta ginekologiczna + USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
350 zł
Płatność w centrum medycznym
31-Wizyta ginekologiczna pierwszorazowa
220 zł / 198 zł
40-Wizyta ginekologiczna + USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne (dzieci)
35-Wizyta ginekologiczna kolejna
220 zł / 198 zł
17-Wizyta ginekologiczna w zakresie nietrzymania moczu pierwszorazowa
220 zł / 198 zł
18-Wizyta ginekologiczna w zakresie nietrzymania moczu kolejna
220 zł / 198 zł
7-Wizyta położnicza + USG ciąży do 11 tygodnia
8-Wizyta położnicza + cytologia
9-Wizyta położnicza + USG ciąży
23-Kolposkopia
400 zł
Płatność w centrum medycznym
21-Wizyta kwalifikacyjna do szczepienia dla ciężarnych (tężec, krztusiec, błonica)
200 zł / 180 zł
22-Wizyta kwalifikacyjna do szczepienia przeciw HPV
200 zł / 180 zł
30-Wizyta położnicza pierwszorazowa
220 zł / 198 zł
34-Wizyta położnicza kolejna
220 zł / 198 zł
19-Indywidualny dobór metod antykoncepcyjnych
250 zł / 225 zł
28-Konsultacja ginekologiczna online
220 zł / 198 zł
29-Konsultacja ginekologiczna online (poza granicami Polski)
220 zł / 198 zł
32-Wizyta ginekologiczna pierwszorazowa - dziecięca
220 zł / 198 zł
36-Wizyta ginekologiczna kolejna - dziecięca
220 zł / 198 zł
11-Biopsja endometrium
300 zł
Płatność w centrum medycznym
10-Biopsja sromu
260 zł
Płatność w centrum medycznym
42-Konsultacja ginekologiczna telefoniczna - pierwszorazowa
220 zł / 198 zł
43-Konsultacja ginekologiczna telefoniczna - kontynuacja leczenia
220 zł / 198 zł
20-Iniekcja
30 zł
Płatność w centrum medycznym

Ginekolodzy w Doctorpro Wrocław

Artykuły z katalogu medycznego na temat ginekologii

Wszystkie artykuły

Opinie o ginekologach Doctorpro w Wrocławiu

Dostępne w centrach medycznych

Adres
ul. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, 40, 50-457 Wrocław, Polska
Nr telefonu
Harmonogram
Pn-Pt: 8:00-20:00
Sob: 8:00-15:00
Administratorem danych osobowych jest DOCTORPRO POLAND SP. Z O.O. z siedzibą w Łodzi oraz DOCTORPRO WROCLAW SP. Z O.O. z siedzibą we Wrocławiu. Niniejsza strona internetowa używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies, w szczególności w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony oraz dostosowania wyglądu strony do indywidualnych preferencji użytkowników (personalizacja).
Kliknij „Akceptuję” jeżeli zgadzasz się na użycie plików „cookies” do celów opisanych w Polityce plików cookies. Możesz również nie wyrazić zgody na użycie plików „cookies”. Wyłączenie plików cookies może spowodować trudności w korzystaniu ze strony.
Formularz kontaktowy
Klikając na "Wyślij" wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptujesz warunki polityki prywatności umowy użytkownika umowy użytkownika
Превышен лимит запросов. Попробуйте через 5 мин.

Pliki cookie - szczegóły

Cookies systemowe
Cookies systemowe są niezbędne do uruchomienia podstawowych funkcji tej strony – formularzy zgłoszeniowych, ocen artykułów itp. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych
Funkcjonalne pliki cookies
Marketingowe pliki cookies